-
$491,800 PremiumNew Rolls Royce Ghost 2022New Rolls Royce Ghost 2022 PremiumRolls Royce Ghost Black Badge 6.6L ROLLS ROYCE GHOST BLACK BADGE | MANSORY | BRAND | FULL CARBON TRIM | STARLIGHT | EX
Explore a wide selection of verified new Rolls Royce Ghost 2022 for sale in Dubai. Buy and sell new Rolls Royce Ghost 2022 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Rolls Royce Ghost
| Rolls Royce Ghost 2022 trims | Price* |
|---|---|
| Ghost Black Badge 6.6L 2022 | 1,695,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Rolls Royce Ghost 2022 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Rolls Royce Ghost 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Rolls Royce Ghost 2022 starting at an average price of 1,795,000. Each of our Ghost 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Ghost 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Rolls Royce Ghost 2022 for you, across Dubai.
| Price | 1,795,000 - 1,795,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 571 BHP |
| Torque | 840 Nm - 850 Nm |
| Engine capacity | 6.75 L |
| Mileage | 6 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 82 L |
| Cylinders | 12 Cylinders |
| Length | 5399 mm - 5716 mm |
| Width | 1948 mm - 1979 mm |
| Height | 1550 mm - 1572 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 489 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4 sec |
| Top Speed | 278 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Rolls Royce Ghost 2022 available for sale in Dubai.
The starting price of new Rolls Royce Ghost 2022 in Dubai is 1,795,000.