-
-
Warranty
Used Audi Q3 2024
Used Audi Q3 2024Audi Q3 Sportback 40 TFSI quat 180hp S line (Ref# 1172633)-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Audi Q3 2024 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Audi Q3 2024 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi Q3 (all)
Looking for the perfect used Audi Q3 2024 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi Q3 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi Q3 2024 starting at an average price of 205,000 AED. Each of our Q3 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Q3 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi Q3 2024 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 205,000 - AED 205,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 150 BHP - 180 BHP |
| Torque | 250 Nm - 320 Nm |
| Engine capacity | 1.4 L - 2 L |
| Mileage | 8 Km/L - 11 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L - 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4385 mm - 4485 mm |
| Width | 1856 mm - 2019 mm |
| Height | 1585 mm - 1608 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 460 L - 530 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.4 sec - 9.2 sec |
| Top Speed | 206 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Audi Q3 2024 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Audi Q3 2024 in Abu Dhabi is AED 205,000.