-
-
Warranty
$113,200Used Audi S7 2025Audi S7 TFSI quattro 2.9L Sportback TFSI 450hp (Ref# 21048)-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Audi S7 2025 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Audi S7 2025 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi A7 (all)
| Audi S7 2025 trims | Price* |
|---|---|
| S7 TFSI quattro 2.9L 2025 | AED 413,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Audi S7 2025 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi S7 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi S7 2025 starting at an average price of 413,000 AED. Each of our S7 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right S7 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi S7 2025 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 413,000 - AED 413,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 445 BHP - 630 BHP |
| Torque | 600 Nm - 850 Nm |
| Engine capacity | 2.9 L - 4 L |
| Mileage | 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 73 L |
| Cylinders | 6 & 8 Cylinders |
| Length | 4969 mm |
| Width | 1926 mm |
| Height | 1422 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 390 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.2 sec - 4.6 sec |
| Top Speed | 250 km/h - 306 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Audi S7 2025 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Audi S7 2025 in Abu Dhabi is AED 413,000.