-
-
Warranty
$13,600Used Hyundai Creta 2023Used Hyundai Creta 2023Hyundai Creta Mid 1.6L 740-Monthly l GCC l Cruise, Camera, Navigation l Accident Free-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Hyundai Creta 2023 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Hyundai Creta 2023 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Hyundai Creta
| Hyundai Creta 2023 trims | Price* |
|---|---|
| Creta Mid 1.6L 2023 | AED 49,500 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Hyundai Creta 2023 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Hyundai Creta 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Hyundai Creta 2023 starting at an average price of 49,500 AED. Each of our Creta 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Creta 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Hyundai Creta 2023 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 49,500 - AED 49,500 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 113 BHP - 115 BHP |
| Torque | 144 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 13 Km/L - 16 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 50 L - 55 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4300 mm - 4315 mm |
| Width | 1790 mm |
| Height | 1620 mm - 1630 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 430 L - 433 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec |
| Top Speed | 170 km/h - 180 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Hyundai Creta 2023 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Hyundai Creta 2023 in Abu Dhabi is AED 49,500.