Explore a wide selection of verified used Jeep Wrangler 2023 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Jeep Wrangler 2023 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Jeep Wrangler
| Jeep Wrangler 2023 trims | Price* |
|---|---|
| Wrangler Rubicon 392 6.4L V8 2023 | AED 269,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Jeep Wrangler 2023 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Jeep Wrangler 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Jeep Wrangler 2023 starting at an average price of 269,000 AED. Each of our Wrangler 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Wrangler 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Jeep Wrangler 2023 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 269,000 - AED 269,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 270 BHP - 470 BHP |
| Torque | 352 Nm - 637 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 6.4 L |
| Mileage | 5 Km/L - 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66 L - 81 L |
| Cylinders | 6, 4 & 8 Cylinders |
| Length | 4237 mm - 4785 mm |
| Width | 1875 mm - 1877 mm |
| Height | 1801 mm - 1869 mm |
| Seating capacity | 4 - 5 seater |
| Boot Space | 487 L - 898 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5 sec - 8 sec |
| Top Speed | 180 km/h - 220 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive, All Wheel Drive & Front Wheel Drive |
There are 1 used Jeep Wrangler 2023 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Jeep Wrangler 2023 in Abu Dhabi is AED 269,000.