-
-
Warranty
$13,600 FeaturedUsed MG GT 2024Used MG GT 2024 FeaturedMG GT 1.5L TURBO 740- Monthly l GCC l Cruise, Sunroof, Leather Seats l Accident Free-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used MG GT 2024 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used MG GT 2024 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
MG GT
Looking for the perfect used MG GT 2024 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned MG GT 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of MG GT 2024 starting at an average price of 49,500 AED. Each of our GT 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GT 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand MG GT 2024 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 49,500 - AED 49,500 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 118 BHP - 173 BHP |
| Torque | 150 Nm - 250 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 13 Km/L - 15 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4675 mm |
| Width | 1842 mm |
| Height | 1473 mm - 1480 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 401 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.5 sec - 10.5 sec |
| Top Speed | 185 km/h - 215 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used MG GT 2024 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used MG GT 2024 in Abu Dhabi is AED 49,500.