Explore a wide selection of verified new Nissan Sunny 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new Nissan Sunny 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Sunny
| Nissan Sunny 2025 trims | Price* |
|---|---|
| Sunny 1.6L S A/T 2025 | AED 37,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Nissan Sunny 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Sunny 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 7 listings of Nissan Sunny 2025 starting at an average price of 37,000 AED. Each of our Sunny 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sunny 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Sunny 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 37,000 - AED 38,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 118 BHP |
| Torque | 149 Nm |
| Engine capacity | 1.6 L |
| Mileage | 17 Km/L - 18 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 41 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4496 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1455 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 416 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 7 new Nissan Sunny 2025 available for sale in Dubai.
The starting price of new Nissan Sunny 2025 in Dubai is AED 37,000.