-
$39,700New BYD Shark 6 2025BYD Shark 6 2025 BYD Shark 6 Premium - The Ultimate Hybrid Pickup! Experience the future of off-roading with the
Explore a wide selection of verified new BYD Shark 6 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new BYD Shark 6 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
BYD Shark 6
| BYD Shark 6 2025 trims | Price* |
|---|---|
| Shark 6 Premium 2025 | AED 145,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new BYD Shark 6 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned BYD Shark 6 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of BYD Shark 6 2025 starting at an average price of 145,000 AED. Each of our Shark 6 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Shark 6 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand BYD Shark 6 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 145,000 - AED 145,000 |
| Body Type | Pick Up Truck |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 430BHP |
| Torque | 650Nm |
| Engine capacity | 1.5L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 59L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5457mm |
| Width | 1971mm |
| Height | 1925mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 1200L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.6sec |
| Top Speed | 160km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new BYD Shark 6 2025 available for sale in Dubai.
The starting price of new BYD Shark 6 2025 in Dubai is AED 145,000.