Explore a wide selection of verified new Toyota Corolla 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new Toyota Corolla 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Corolla
Looking for the perfect new Toyota Corolla 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Corolla 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 81 listings of Toyota Corolla 2025 starting at an average price of 53,420 AED. Each of our Corolla 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Corolla 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Corolla 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 52,000 - AED 75,000 |
| Body Type | Sedan , Hatchback |
| Transmission | Automatic & Manual |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 121 BHP - 296 BHP |
| Torque | 142 Nm - 400 Nm |
| Engine capacity | 1.6 L - 2 L |
| Mileage | 10 Km/L - 25 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 43 L - 50 L |
| Cylinders | 4 & 3 Cylinders |
| Length | 4408 mm - 4630 mm |
| Width | 1780 mm - 1851 mm |
| Height | 1435 mm - 1479 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 368 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.2 sec - 11 sec |
| Top Speed | 190 km/h - 230 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |