-
-
Warranty
$43,600Used BMW iX 2022Used BMW iX 2022BMW iX xDrive40 Sport Suite 2022 BMW iX xDrive40, BMW Warranty+Service Contract+Full Service History, GCC-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used BMW iX 2022 for sale in Dubai. Buy and sell used BMW iX 2022 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
BMW iX
Looking for the perfect used BMW iX 2022 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned BMW iX 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of BMW iX 2022 starting at an average price of 159,000 AED. Each of our iX 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right iX 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand BMW iX 2022 for you, across Dubai.
| Price | AED 159,000 - AED 159,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 326 BHP - 523 BHP |
| Torque | 630 Nm - 765 Nm |
| Battery size | 76.6 kWh - 111.5 kWh |
| Battery Range | 435 km - 620 km |
| Length | 4953 mm |
| Width | 1967 mm |
| Height | 1695 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 500 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.6 sec - 6.1 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used BMW iX 2022 available for sale in Dubai.
The starting price of used BMW iX 2022 in Dubai is AED 159,000.