-
$32,100New BYD Tang L 2026New BYD Tang L 2026BYD Tang L 2025 DM 200KM Four-Wheel Drive Lidar Flagship Model
Explore a wide selection of verified used BYD Tang L 2026 for sale in Dubai. Buy and sell used BYD Tang L 2026 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
BYD Tang L
Looking for the perfect used BYD Tang L 2026 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned BYD Tang L 2026 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of BYD Tang L 2026 starting at an average price of 117,000 AED. Each of our Tang L 2026 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Tang L 2026 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand BYD Tang L 2026 for you, across Dubai.
| Price | AED 117,000 - AED 117,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric & Hybrid |
| Horsepower | 268 BHP - 1086 BHP |
| Torque | 315 Nm - 860 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5040 mm |
| Width | 1996 mm |
| Height | 1760 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Drive type | Rear Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used BYD Tang L 2026 available for sale in Dubai.
The starting price of used BYD Tang L 2026 in Dubai is AED 117,000.