-
$10,100 FeaturedUsed Hyundai Ioniq 2020Used Hyundai Ioniq 2020 FeaturedHyundai Ioniq 2020 HYUNDAI THE NEW IONIQ (H) 1.6 N
Explore a wide selection of verified used Hyundai Ioniq 2020 for sale in Dubai. Buy and sell used Hyundai Ioniq 2020 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Hyundai Ioniq
Looking for the perfect used Hyundai Ioniq 2020 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Hyundai Ioniq 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Hyundai Ioniq 2020 starting at an average price of 36,900 AED. Each of our Ioniq 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Ioniq 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Hyundai Ioniq 2020 for you, across Dubai.
| Price | AED 36,900 - AED 36,900 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 139BHP |
| Torque | 317Nm |
| Engine capacity | 1.6L |
| Mileage | 25Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 45L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4470mm |
| Width | 1821mm |
| Height | 1445mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 750L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10.8sec |
| Top Speed | 184km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Hyundai Ioniq 2020 available for sale in Dubai.
The starting price of used Hyundai Ioniq 2020 in Dubai is AED 36,900.