-
-
New Land Rover Defender 2025
New Land Rover Defender 2025Land Rover Defender Land Rover Defender P400 X-Dynamic SE 2025 4DOORS (Export only) -
-
-
-
Explore a wide selection of verified used Land Rover Defender 2025 for sale in Dubai. Buy and sell used Land Rover Defender 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Land Rover Defender
Looking for the perfect used Land Rover Defender 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Land Rover Defender 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 36 listings of Land Rover Defender 2025 starting at an average price of 333,000 AED. Each of our Defender 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Defender 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Land Rover Defender 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 295,000 - AED 890,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid & Petrol |
| Horsepower | 300 BHP - 517 BHP |
| Torque | 400 Nm - 625 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 5 L |
| Mileage | 6 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 89 L - 90 L |
| Cylinders | 4, 6 & 8 Cylinders |
| Length | 4583 mm - 5358 mm |
| Width | 2008 mm - 2009 mm |
| Height | 1965 mm - 1970 mm |
| Seating capacity | 5 - 7 seater |
| Boot Space | 397 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.2 sec - 8 sec |
| Top Speed | 191 km/h - 240 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |