-
$4,800Used Mazda 3 2015Used Mazda 3 2015Mazda 3 EXCELLENT DEAL for our Mazda 3 ( 2015 Model ) in Red Color GCC Specs
Explore a wide selection of verified used Mazda 3 2015 for sale in Dubai. Buy and sell used Mazda 3 2015 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mazda 3
| Mazda 3 2015 trims | Price* |
|---|---|
| 3 S 1.6L Sedan 2015 | AED 13,650 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mazda 3 2015 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mazda 3 2015 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mazda 3 2015 starting at an average price of 17,500 AED. Each of our 3 2015 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 3 2015 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mazda 3 2015 for you, across Dubai.
| Price | AED 17,500 - AED 17,500 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 140BHP |
| Torque | 203Nm |
| Engine capacity | 1.6L |
| Mileage | 15Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 51L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4460mm |
| Width | 1795mm |
| Height | 1334mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10sec |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Mazda 3 2015 available for sale in Dubai.
The starting price of used Mazda 3 2015 in Dubai is AED 17,500.