Explore a wide selection of verified used Mercedes-Benz E200 2016 for sale in Dubai. Buy and sell used Mercedes-Benz E200 2016 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes-Benz E-Class
| Mercedes-Benz E200 2016 trims | Price* |
|---|---|
| E200 EL1 2.0L 2016 | AED 31,900 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mercedes-Benz E200 2016 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes-Benz E200 2016 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes-Benz E200 2016 starting at an average price of 31,900 AED. Each of our E200 2016 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right E200 2016 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes-Benz E200 2016 for you, across Dubai.
| Price | AED 31,900 - AED 31,900 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 204BHP |
| Torque | 320Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 12Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4949mm |
| Width | 1880mm |
| Height | 1480mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 540L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9sec |
| Top Speed | 240km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes-Benz E200 2016 available for sale in Dubai.
The starting price of used Mercedes-Benz E200 2016 in Dubai is AED 31,900.