-
-
Warranty
$10,700 FeaturedUsed Opel Corsa 2023Used Opel Corsa 2023 FeaturedOpel Corsa VTI E SE Elegance+ 1.2L-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Opel Corsa 2023 for sale in Dubai. Buy and sell used Opel Corsa 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Opel Corsa
Looking for the perfect used Opel Corsa 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Opel Corsa 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Opel Corsa 2023 starting at an average price of 39,000. Each of our Corsa 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Corsa 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Opel Corsa 2023 for you, across Dubai.
| Price | 39,000 - 39,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 130 BHP - 132 BHP |
| Torque | 230 Nm |
| Engine capacity | 1.2 L |
| Mileage | 15 Km/L - 19 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 40 L - 45 L |
| Cylinders | 3 Cylinders |
| Length | 4060 mm |
| Width | 1765 mm |
| Height | 1435 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 309 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.7 sec - 13.2 sec |
| Top Speed | 200 km/h - 208 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Opel Corsa 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of used Opel Corsa 2023 in Dubai is 39,000.