-
$12,900Used GMC Sierra 2015GMC Sierra 1500 SLT 5.3L Double Cab Utility 2015 GMC Sierra 1500 SLT 5.3 V8 | 1 Owner | Full Option | Passing T
Explore a wide selection of verified used GMC Sierra 2015 for sale in Ras al-Khaimah. Buy and sell used GMC Sierra 2015 in Ras al-Khaimah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
GMC Sierra
| GMC Sierra 2015 trims | Price* |
|---|---|
| Sierra 1500 SLT 5.3L Double Cab Utility 2015 | AED 47,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used GMC Sierra 2015 in Ras al-Khaimah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned GMC Sierra 2015 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of GMC Sierra 2015 starting at an average price of 47,000 AED. Each of our Sierra 2015 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sierra 2015 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand GMC Sierra 2015 for you, across Ras al-Khaimah.
| Price | AED 47,000 - AED 47,000 |
| Body Type | Pick Up Truck |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 310BHP |
| Torque | 471Nm |
| Engine capacity | 2.7L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 91L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5886mm |
| Width | 2063mm |
| Height | 1917mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used GMC Sierra 2015 available for sale in Ras al-Khaimah.
The starting price of used GMC Sierra 2015 in Ras al-Khaimah is AED 47,000.