-
$11,000Used Mitsubishi ASX 2019Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX | GCC Spec | 53K KM | No Accidents | Drive Away TodayI Passing Test Done
Explore a wide selection of verified used Mitsubishi ASX 2019 for sale in Ras al-Khaimah. Buy and sell used Mitsubishi ASX 2019 in Ras al-Khaimah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mitsubishi ASX
Looking for the perfect used Mitsubishi ASX 2019 in Ras al-Khaimah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mitsubishi ASX 2019 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mitsubishi ASX 2019 starting at an average price of 39,995 AED. Each of our ASX 2019 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right ASX 2019 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mitsubishi ASX 2019 for you, across Ras al-Khaimah.
| Price | AED 39,995 - AED 39,995 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 150 BHP |
| Torque | 197 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 11 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 63 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4355 mm |
| Width | 1810 mm |
| Height | 1625 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 358 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec - 11.3 sec |
| Top Speed | 191 km/h - 193 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive & Front Wheel Drive |
There are 1 used Mitsubishi ASX 2019 available for sale in Ras al-Khaimah.
The starting price of used Mitsubishi ASX 2019 in Ras al-Khaimah is AED 39,995.