-
-
Warranty
$54,495 PremiumNew Lexus NX350h 2025New Lexus NX350h 2025 PremiumLexus NX350h 350h 2.5-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Lexus NX350h 2025 for sale in Sharjah. Buy and sell new Lexus NX350h 2025 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus NX350h
Looking for the perfect new Lexus NX350h 2025 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus NX350h 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lexus NX350h 2025 starting at an average price of 200,000 AED. Each of our NX350h 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right NX350h 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus NX350h 2025 for you, across Sharjah.
| Price | AED 200,000 - AED 200,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 240 BHP |
| Torque | 360 Nm - 370 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 18 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4660 mm |
| Width | 1865 mm |
| Height | 1670 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 320 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7 sec - 8 sec |
| Top Speed | 260 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Lexus NX350h 2025 available for sale in Sharjah.
The starting price of new Lexus NX350h 2025 in Sharjah is AED 200,000.