Explore a wide selection of verified used Chevrolet Captiva 2022 for sale in Sharjah. Buy and sell used Chevrolet Captiva 2022 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Chevrolet Captiva
| Chevrolet Captiva 2022 trims | Price* |
|---|---|
| Captiva Premier 1.5L (149 HP) (5 Seater) 2022 | 39,999 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Chevrolet Captiva 2022 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Chevrolet Captiva 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Chevrolet Captiva 2022 starting at an average price of 32,999. Each of our Captiva 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Captiva 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Chevrolet Captiva 2022 for you, across Sharjah.
| Price | 32,999 - 32,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 144 BHP |
| Torque | 230 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 13 Km/L - 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 52 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4673 mm |
| Width | 1849 mm |
| Height | 1727 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 847 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.8 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Chevrolet Captiva 2022 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Chevrolet Captiva 2022 in Sharjah is 32,999.