-
-
Highly Responsive
$17,800Used Ford Bronco Sport 2024Ford Bronco Sport Heritage 1.5L-
Highly Responsive
-
Explore a wide selection of verified used Ford Bronco Sport 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Ford Bronco Sport 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ford Bronco Sport
| Ford Bronco Sport 2024 trims | Price* |
|---|---|
| Bronco Sport Heritage 1.5L 2024 | AED 65,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Ford Bronco Sport 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ford Bronco Sport 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ford Bronco Sport 2024 starting at an average price of 65,000 AED. Each of our Bronco Sport 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Bronco Sport 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ford Bronco Sport 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 65,000 - AED 65,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 181 BHP - 250 BHP |
| Torque | 190 Nm - 277 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L - 2 L |
| Mileage | 10 Km/L - 10.5 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L - 61 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4390 mm |
| Width | 1890 mm |
| Height | 1780 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 920 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Drive type | Four Wheel Drive |
There are 1 used Ford Bronco Sport 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Ford Bronco Sport 2024 in Sharjah is AED 65,000.