Explore a wide selection of verified used Infiniti Q50 2019 for sale in Sharjah. Buy and sell used Infiniti Q50 2019 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Infiniti Q50
| Infiniti Q50 2019 trims | Price* |
|---|---|
| Q50 Turbo 2.0L 2019 | AED 43,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Infiniti Q50 2019 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Infiniti Q50 2019 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Infiniti Q50 2019 starting at an average price of 43,000 AED. Each of our Q50 2019 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Q50 2019 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Infiniti Q50 2019 for you, across Sharjah.
| Price | AED 43,000 - AED 43,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 300 BHP - 400 BHP |
| Torque | 400 Nm - 475 Nm |
| Engine capacity | 3 L |
| Mileage | 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 80 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4810 mm |
| Width | 1820 mm |
| Height | 1455 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 500 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.7 sec - 5.5 sec |
| Top Speed | 250 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Infiniti Q50 2019 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Infiniti Q50 2019 in Sharjah is AED 43,000.