Explore a wide selection of verified used Kia Picanto 2022 for sale in Sharjah. Buy and sell used Kia Picanto 2022 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Kia Picanto
Looking for the perfect used Kia Picanto 2022 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Kia Picanto 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Kia Picanto 2022 starting at an average price of 28,000. Each of our Picanto 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Picanto 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Kia Picanto 2022 for you, across Sharjah.
| Price | 28,000 - 28,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 83 BHP - 84 BHP |
| Torque | 122 Nm |
| Engine capacity | 1.2 L |
| Mileage | 16 Km/L - 17 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 35 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 3595 mm |
| Width | 1595 mm |
| Height | 1495 mm |
| Seating capacity | 4 - 5 seater |
| Boot Space | 255 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 13 sec - 14 sec |
| Top Speed | 160 km/h - 161 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Kia Picanto 2022 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Kia Picanto 2022 in Sharjah is 28,000.