-
-
Warranty
$23,300Used Mercedes Benz A35 AMG 2021Used Mercedes Benz A35 AMG 2021Mercedes Benz A35 AMG Premium + 2.0L-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz A35 AMG 2021 for sale in Sharjah. Buy and sell used Mercedes Benz A35 AMG 2021 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz A-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz A35 AMG 2021 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz A35 AMG 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz A35 AMG 2021 starting at an average price of 85,000. Each of our A35 AMG 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right A35 AMG 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz A35 AMG 2021 for you, across Sharjah.
| Price | 85,000 - 85,000 |
| Body Type | Hatchback , Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 306 BHP |
| Torque | 400 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 51 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4419 mm - 4447 mm |
| Width | 1797 mm - 1992 mm |
| Height | 1407 mm - 1440 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.5 sec |
| Top Speed | 225 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz A35 AMG 2021 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Mercedes Benz A35 AMG 2021 in Sharjah is 85,000.