-
-
Warranty
$65,500Used Mercedes Benz S500 2021Used Mercedes Benz S500 2021Mercedes Benz S500-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz S500 2021 for sale in Sharjah. Buy and sell used Mercedes Benz S500 2021 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz S-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz S500 2021 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz S500 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz S500 2021 starting at an average price of 239,000. Each of our S500 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right S500 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz S500 2021 for you, across Sharjah.
| Price | 239,000 - 239,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 435BHP |
| Torque | 450Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 9Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 76L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5179mm |
| Width | 1921mm |
| Height | 1503mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz S500 2021 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Mercedes Benz S500 2021 in Sharjah is 239,000.