-
-
Warranty
$32,900Used Porsche Cayenne 2017Used Porsche Cayenne 2017Porsche Cayenne S DIESEL V8 4.2L Twin-Turbo | Perfect Condition | European Specs-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Porsche Cayenne 2017 for sale in Sharjah. Buy and sell used Porsche Cayenne 2017 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Porsche Cayenne
Looking for the perfect used Porsche Cayenne 2017 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Porsche Cayenne 2017 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Porsche Cayenne 2017 starting at an average price of 120,000. Each of our Cayenne 2017 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Cayenne 2017 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Porsche Cayenne 2017 for you, across Sharjah.
| Price | 120,000 - 120,000 |
| Body Type | SUV/Crossover , Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 345 BHP - 739 BHP |
| Torque | 500 Nm - 950 Nm |
| Engine capacity | 3 L - 4 L |
| Mileage | 6 Km/L - 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 75 L - 90 L |
| Cylinders | 6 & 8 Cylinders |
| Length | 4930 mm |
| Width | 1983 mm - 2194 mm |
| Height | 1654 mm - 1698 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 621 L - 772 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.7 sec - 6.2 sec |
| Top Speed | 248 km/h - 295 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Porsche Cayenne 2017 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Porsche Cayenne 2017 in Sharjah is 120,000.