-
$14,200 PremiumUsed Toyota Highlander 2018Used Toyota Highlander 2018 PremiumToyota Highlander 2018 TOYOTA HIGHLANDER XLE 4X4 AWD FULL OPTION READY Black 5TDJZRFH6JS486422
Explore a wide selection of verified used Toyota Highlander 2018 for sale in Sharjah. Buy and sell used Toyota Highlander 2018 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Highlander
Looking for the perfect used Toyota Highlander 2018 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Highlander 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota Highlander 2018 starting at an average price of 52,000 AED. Each of our Highlander 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Highlander 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Highlander 2018 for you, across Sharjah.
| Price | AED 52,000 - AED 52,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 240 BHP |
| Torque | 237 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 18 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4966 mm |
| Width | 1930 mm |
| Height | 1755 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 658 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Toyota Highlander 2018 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Toyota Highlander 2018 in Sharjah is AED 52,000.