-
$54,800 FeaturedUsed Toyota Prado 2024Used Toyota Prado 2024 FeaturedToyota Prado TOYOTA LAND CRUISER PRADO 2024 GXR 2.4T/V4
Explore a wide selection of verified used Toyota Prado 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Toyota Prado 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Prado
| Toyota Prado 2024 trims | Price* |
|---|---|
| Prado GXR 2.4T 2024 | AED 200,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Toyota Prado 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Prado 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota Prado 2024 starting at an average price of 200,000 AED. Each of our Prado 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Prado 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Prado 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 200,000 - AED 200,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 267 BHP |
| Torque | 430 Nm |
| Engine capacity | 2.4 L |
| Mileage | 8 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 110 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4925 mm |
| Width | 1980 mm |
| Height | 1925 mm - 1935 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 189 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive |
There are 1 used Toyota Prado 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Toyota Prado 2024 in Sharjah is AED 200,000.