-
-
Warranty
$84,900New Lincoln Navigator 2024New Lincoln Navigator 2024Lincoln Navigator Presidential 3.5L N1924 NAVIGATOR PRESIDENTIAL / FREE INSURANCE & REGISTRATION / AL QOUZ SHOWROOM-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Lincoln Navigator 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Lincoln Navigator 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lincoln Navigator
Looking for the perfect new Lincoln Navigator 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lincoln Navigator 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lincoln Navigator 2024 starting at an average price of 310,000. Each of our Navigator 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Navigator 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lincoln Navigator 2024 for you, across UAE.
| Price | 310,000 - 310,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 365 BHP - 450 BHP |
| Torque | 570 Nm - 691 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 90 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5293 mm - 5636 mm |
| Width | 2123 mm - 2332 mm |
| Height | 1933 mm - 1989 mm |
| Seating capacity | 7 - 8 seater |
| Boot Space | 538 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.9 sec - 9.8 sec |
| Top Speed | 165 km/h - 185 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Lincoln Navigator 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Lincoln Navigator 2024 in UAE is 310,000.