-
-
Warranty
$49,000New Mercedes Benz C200 2024New Mercedes Benz C200 2024Mercedes Benz C200 Premium 2.0L Premium 1.5L-
Warranty
-
-
Explore a wide selection of verified new Mercedes Benz C200 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Mercedes Benz C200 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz C-Class
| Mercedes Benz C200 2024 trims | Price* |
|---|---|
| C200 Premium 2.0L 2024 | AED 179,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Mercedes Benz C200 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz C200 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Mercedes Benz C200 2024 starting at an average price of 179,000 AED. Each of our C200 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right C200 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz C200 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 179,000 - AED 179,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 204BHP |
| Torque | 310Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 12Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4751mm |
| Width | 1820mm |
| Height | 1438mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 540L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 2 new Mercedes Benz C200 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Mercedes Benz C200 2024 in UAE is AED 179,000.