-
$424,700 FeaturedNew Rolls Royce Cullinan 2022New Rolls Royce Cullinan 2022 FeaturedRolls Royce Cullinan | BLACK BADGE | LIMITED OFFER | NEW | 2022 | V12 | 593 HP
Explore a wide selection of verified new Rolls Royce Cullinan 2022 for sale in UAE. Buy and sell new Rolls Royce Cullinan 2022 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Rolls Royce Cullinan
Looking for the perfect new Rolls Royce Cullinan 2022 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Rolls Royce Cullinan 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Rolls Royce Cullinan 2022 starting at an average price of 1,550,000 AED. Each of our Cullinan 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Cullinan 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Rolls Royce Cullinan 2022 for you, across UAE.
| Price | AED 1,550,000 - AED 1,550,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 563BHP |
| Torque | 850Nm |
| Engine capacity | 6.7L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 100L |
| Cylinders | 12 Cylinders |
| Length | 5341mm |
| Width | 2164mm |
| Height | 1835mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 600L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.7sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Rolls Royce Cullinan 2022 available for sale in UAE.
The starting price of new Rolls Royce Cullinan 2022 in UAE is AED 1,550,000.