-
-
Highly Responsive
$10,000New Suzuki Swift 2023Suzuki Swift GLX 1.2L // 2023 // FRONT AUTO AC , ALLOY WHEEL , PUSH START // SPECIAL OFFER // BY FORMULA AUTO // (Export only)-
Highly Responsive
-
-
Explore a wide selection of verified new Suzuki Swift 2023 for sale in UAE. Buy and sell new Suzuki Swift 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Suzuki Swift
Looking for the perfect new Suzuki Swift 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Suzuki Swift 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Suzuki Swift 2023 starting at an average price of 34,000 AED. Each of our Swift 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Swift 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Suzuki Swift 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 34,000 - AED 34,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 82 BHP |
| Torque | 113 Nm |
| Engine capacity | 1.2 L |
| Mileage | 19 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 37 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 3840 mm |
| Width | 1365 mm |
| Height | 1495 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 242 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec |
| Top Speed | 220 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 2 new Suzuki Swift 2023 available for sale in UAE.
The starting price of new Suzuki Swift 2023 in UAE is AED 34,000.