-
-
Warranty
$68,200Used Audi RSQ3 2023Used Audi RSQ3 2023Audi RSQ3 Sportback TFSI quattro 2.5L The BEST Ramadan Offer In The UAE - Limited Time Only! 2028 Audi Warrant-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Audi RSQ3 2023 for sale in UAE. Buy and sell used Audi RSQ3 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi Q3 (all)
| Audi RSQ3 2023 trims | Price* |
|---|---|
| RSQ3 Std TFSI quattro 2.5L 2023 | 224,999 |
| RSQ3 TFSI quattro 2.5L SUV 2023 | 259,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Audi RSQ3 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi RSQ3 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi RSQ3 2023 starting at an average price of 249,000. Each of our RSQ3 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right RSQ3 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi RSQ3 2023 for you, across UAE.
| Price | 249,000 - 249,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 400 BHP |
| Torque | 480 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 7 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L - 60 L |
| Cylinders | 5 & 4 Cylinders |
| Length | 4485 mm - 4507 mm |
| Width | 1851 mm - 1856 mm |
| Height | 1557 mm - 1585 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 530 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.5 sec |
| Top Speed | 250 km/h - 280 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Audi RSQ3 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used Audi RSQ3 2023 in UAE is 249,000.