-
-
Warranty
$53,400Used BMW iX 2023Used BMW iX 2023BMW iX BMW iX xDrive50 Sport 2023 GCC | Agency Warranty-
Warranty
-
-
Explore a wide selection of verified used BMW iX 2023 for sale in UAE. Buy and sell used BMW iX 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
BMW iX
| BMW iX 2023 trims | Price* |
|---|---|
| iX xDrive50 2023 | 203,900 |
| iX xDrive40 2023 | 179,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used BMW iX 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned BMW iX 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of BMW iX 2023 starting at an average price of 169,000. Each of our iX 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right iX 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand BMW iX 2023 for you, across UAE.
| Price | 169,000 - 194,750 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 326 BHP - 523 BHP |
| Torque | 630 Nm - 765 Nm |
| Battery size | 76.6 kWh - 111.5 kWh |
| Battery Range | 435 km - 620 km |
| Length | 4953 mm |
| Width | 1967 mm |
| Height | 1695 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 500 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.6 sec - 6.1 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 used BMW iX 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used BMW iX 2023 in UAE is 169,000.