-
$4,500 FeaturedUsed Chevrolet Aveo 2018Used Chevrolet Aveo 2018 FeaturedChevrolet Aveo LS 1.6L Sedan CHEVROLET AVEO | 2018 | GCC | VERY CLEAN CAR
Explore a wide selection of verified used Chevrolet Aveo 2018 for sale in UAE. Buy and sell used Chevrolet Aveo 2018 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Chevrolet Aveo
| Chevrolet Aveo 2018 trims | Price* |
|---|---|
| Aveo LS 1.6L Sedan 2018 | AED 16,500 |
| Aveo LT 1.4L 2018 | AED 20,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Chevrolet Aveo 2018 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Chevrolet Aveo 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Chevrolet Aveo 2018 starting at an average price of 16,500 AED. Each of our Aveo 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Aveo 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Chevrolet Aveo 2018 for you, across UAE.
| Price | AED 16,500 - AED 16,500 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 115 BHP |
| Torque | 155 Nm |
| Engine capacity | 1.6 L |
| Mileage | 13.9 Km/L - 14.1 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 46 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4399 mm |
| Width | 1735 mm |
| Height | 1517 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 502 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11.7 sec |
| Top Speed | 185 km/h - 186 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Chevrolet Aveo 2018 available for sale in UAE.
The starting price of used Chevrolet Aveo 2018 in UAE is AED 16,500.