-
$16,200Used Lexus IS350 2018Used Lexus IS350 2018Lexus IS350 PLATINUM 3500CC V6 / SUNROOF / RADAR / LANE KEEP ASSIST / BIG SCREEN / RIMS / COOLING AND HEATING SE
Explore a wide selection of verified used Lexus IS350 2018 for sale in UAE. Buy and sell used Lexus IS350 2018 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus IS350
Looking for the perfect used Lexus IS350 2018 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus IS350 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lexus IS350 2018 starting at an average price of 59,000 AED. Each of our IS350 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right IS350 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus IS350 2018 for you, across UAE.
| Price | AED 59,000 - AED 59,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 312 BHP |
| Torque | 380 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4665 mm - 4720 mm |
| Width | 1810 mm - 1840 mm |
| Height | 1430 mm - 1435 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 450 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6 sec |
| Top Speed | 260 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Lexus IS350 2018 available for sale in UAE.
The starting price of used Lexus IS350 2018 in UAE is AED 59,000.