-
$32,900 FeaturedUsed Mercedes Benz A35 AMG 2022Used Mercedes Benz A35 AMG 2022 FeaturedMercedes Benz A35 AMG 4MATIC Hatchback
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz A35 AMG 2022 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz A35 AMG 2022 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz A-Class
| Mercedes Benz A35 AMG 2022 trims | Price* |
|---|---|
| A35 AMG Std 2.0L 2022 | 115,000 |
| A35 AMG Premium + 2.0L 2022 | 119,000 |
| A35 AMG 4MATIC Hatchback 2022 | 111,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mercedes Benz A35 AMG 2022 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz A35 AMG 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz A35 AMG 2022 starting at an average price of 120,000. Each of our A35 AMG 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right A35 AMG 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz A35 AMG 2022 for you, across UAE.
| Price | 120,000 - 120,000 |
| Body Type | Hatchback , Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 306 BHP |
| Torque | 400 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 51 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4419 mm - 4447 mm |
| Width | 1797 mm - 1992 mm |
| Height | 1407 mm - 1440 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.5 sec |
| Top Speed | 225 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz A35 AMG 2022 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz A35 AMG 2022 in UAE is 120,000.