-
$14,400 FeaturedUsed Skoda Scala 2022Used Skoda Scala 2022 FeaturedSkoda Scala Style 1.6L Style Sport 1.6L
Explore a wide selection of verified used Skoda Scala 2022 for sale in UAE. Buy and sell used Skoda Scala 2022 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Skoda Scala
Looking for the perfect used Skoda Scala 2022 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Skoda Scala 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Skoda Scala 2022 starting at an average price of 52,499 AED. Each of our Scala 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Scala 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Skoda Scala 2022 for you, across UAE.
| Price | AED 52,499 - AED 52,499 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 110 BHP |
| Torque | 155 Nm |
| Engine capacity | 1.6 L |
| Mileage | 15 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4362 mm |
| Width | 1793 mm |
| Height | 1471 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 467 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11.8 sec |
| Top Speed | 188 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Skoda Scala 2022 available for sale in UAE.
The starting price of used Skoda Scala 2022 in UAE is AED 52,499.