Explore a wide selection of verified used Subaru Impreza 2012 for sale in UAE. Buy and sell used Subaru Impreza 2012 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Subaru Impreza
Looking for the perfect used Subaru Impreza 2012 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Subaru Impreza 2012 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Subaru Impreza 2012 starting at an average price of 125,000 AED. Each of our Impreza 2012 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Impreza 2012 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Subaru Impreza 2012 for you, across UAE.
| Price | AED 125,000 - AED 125,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 154BHP |
| Torque | 196Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 13.9Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 50L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4625mm |
| Width | 1775mm |
| Height | 1455mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 460L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9.8sec |
| Top Speed | 208km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Subaru Impreza 2012 available for sale in UAE.
The starting price of used Subaru Impreza 2012 in UAE is AED 125,000.