-
$6,800 PremiumUsed Toyota Prius 2013Used Toyota Prius 2013 PremiumToyota Prius 1.8L Hybrid (Japanese Specs)
Explore a wide selection of verified used Toyota Prius 2013 for sale in UAE. Buy and sell used Toyota Prius 2013 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Prius
Looking for the perfect used Toyota Prius 2013 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Prius 2013 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota Prius 2013 starting at an average price of 25,000 AED. Each of our Prius 2013 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Prius 2013 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Prius 2013 for you, across UAE.
| Price | AED 25,000 - AED 25,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 194BHP |
| Torque | 188Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 24Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 45L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4600mm |
| Width | 1782mm |
| Height | 1420mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 1432L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Toyota Prius 2013 available for sale in UAE.
The starting price of used Toyota Prius 2013 in UAE is AED 25,000.