-
AED 75,000Used Ford Bronco Sport 2025Ford Bronco Sport 2025 4x4 in perfect condition, low mileage.
Explore a wide selection of verified used Ford Bronco Sport 2025 for sale in Umm al-Quwain. Buy and sell used Ford Bronco Sport 2025 in Umm al-Quwain quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ford Bronco Sport
Looking for the perfect used Ford Bronco Sport 2025 in Umm al-Quwain? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ford Bronco Sport 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ford Bronco Sport 2025 starting at an average price of 75,000 AED. Each of our Bronco Sport 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Bronco Sport 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ford Bronco Sport 2025 for you, across Umm al-Quwain.
| Price | AED 75,000 - AED 75,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 181 BHP - 250 BHP |
| Torque | 190 Nm - 277 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L - 2 L |
| Mileage | 10 Km/L - 10.5 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L - 61 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4390 mm |
| Width | 1890 mm |
| Height | 1780 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 920 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Drive type | Four Wheel Drive |
There are 1 used Ford Bronco Sport 2025 available for sale in Umm al-Quwain.
The starting price of used Ford Bronco Sport 2025 in Umm al-Quwain is AED 75,000.