-
-
-
-
-
Warranty
$61,600New Volkswagen Touareg 2026Volkswagen Touareg Elegance 2 3.0L Elegance with Tirano-
Warranty
-
-
Explore a wide selection of verified new Volkswagen Touareg 2026 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell new Volkswagen Touareg 2026 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Volkswagen Touareg
| Volkswagen Touareg 2026 trims | Price* |
|---|---|
| Touareg Elegance 2 3.0L 2026 | AED 224,900 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Volkswagen Touareg 2026 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Volkswagen Touareg 2026 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 5 listings of Volkswagen Touareg 2026 starting at an average price of 224,900 AED. Each of our Touareg 2026 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Touareg 2026 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Volkswagen Touareg 2026 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 224,900 - AED 228,900 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 250 BHP - 340 BHP |
| Torque | 370 Nm - 450 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 3 L |
| Mileage | 8 Km/L - 11 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 75 L |
| Cylinders | 4 & 6 Cylinders |
| Length | 4878 mm - 4889 mm |
| Width | 1984 mm |
| Height | 1713 mm - 1717 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 665 L - 810 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.2 sec - 8 sec |
| Top Speed | 220 km/h - 235 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 5 new Volkswagen Touareg 2026 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of new Volkswagen Touareg 2026 in Abu Dhabi is AED 224,900.