Explore a wide selection of verified used Kia Telluride 2020 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Kia Telluride 2020 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Kia Telluride
| Kia Telluride 2020 trims | Price* |
|---|---|
| Telluride EX 3.8L 2020 | AED 65,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Kia Telluride 2020 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Kia Telluride 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Kia Telluride 2020 starting at an average price of 65,000 AED. Each of our Telluride 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Telluride 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Kia Telluride 2020 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 65,000 - AED 65,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 291BHP |
| Torque | 355Nm |
| Engine capacity | 3.8L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 71L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 500mm |
| Width | 1990mm |
| Height | 1750mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 594L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.8sec |
| Top Speed | 220km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Kia Telluride 2020 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Kia Telluride 2020 in Abu Dhabi is AED 65,000.