-
-
Warranty
$12,300Used Kia Sorento 2020Used Kia Sorento 2020Kia Sorento 670-Monthly l GCC l 2.4L, Cruise, Camera l Accident Free-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Kia Sorento 2020 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Kia Sorento 2020 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Kia Sorento
Looking for the perfect used Kia Sorento 2020 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Kia Sorento 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Kia Sorento 2020 starting at an average price of 44,999 AED. Each of our Sorento 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sorento 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Kia Sorento 2020 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 44,999 - AED 44,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 178 BHP - 268 BHP |
| Torque | 232 Nm - 331 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 9 Km/L - 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 67 L |
| Cylinders | 4 & 6 Cylinders |
| Length | 4810 mm |
| Width | 1900 mm |
| Height | 1700 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 320 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.7 sec - 10.3 sec |
| Top Speed | 190 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Kia Sorento 2020 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Kia Sorento 2020 in Abu Dhabi is AED 44,999.