-
$26,702 FeaturedUsed Mercedes-Benz GLB 250 2025Used Mercedes-Benz GLB 250 2025 FeaturedMercedes-Benz GLB 250
Explore a wide selection of verified used Mercedes-Benz GLB 250 2025 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Mercedes-Benz GLB 250 2025 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes-Benz GLB
| Mercedes-Benz GLB 250 2025 trims | Price* |
|---|---|
| GLB 250 Premium 2.0L (5 Seater) 2025 | AED 98,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mercedes-Benz GLB 250 2025 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes-Benz GLB 250 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes-Benz GLB 250 2025 starting at an average price of 98,000 AED. Each of our GLB 250 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GLB 250 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes-Benz GLB 250 2025 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 98,000 - AED 98,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 224BHP |
| Torque | 350Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 60L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4634mm |
| Width | 2020mm |
| Height | 1658mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 535L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12sec |
| Top Speed | 240km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes-Benz GLB 250 2025 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Mercedes-Benz GLB 250 2025 in Abu Dhabi is AED 98,000.