-
-
Warranty
$116,893Used Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe Full options-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes-Benz GLE Coupe
Looking for the perfect used Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 starting at an average price of 429,000 AED. Each of our GLE 53 AMG Coupe 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GLE 53 AMG Coupe 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 429,000 - AED 429,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 429BHP |
| Torque | 560Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 85L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4960mm |
| Width | 2156mm |
| Height | 1719mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 500L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.9sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Mercedes-Benz GLE 53 AMG Coupe 2025 in Abu Dhabi is AED 429,000.