Explore a wide selection of verified new Toyota Prado 2024 for sale in Dubai. Buy and sell new Toyota Prado 2024 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Prado
Looking for the perfect new Toyota Prado 2024 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Prado 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 174 listings of Toyota Prado 2024 starting at an average price of 179,300 AED. Each of our Prado 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Prado 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Prado 2024 for you, across Dubai.
| Price | AED 176,000 - AED 330,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 267 BHP |
| Torque | 430 Nm |
| Engine capacity | 2.4 L |
| Mileage | 8 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 110 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4925 mm |
| Width | 1980 mm |
| Height | 1925 mm - 1935 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 189 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive |