Explore a wide selection of verified new Audi e-tron 2023 for sale in Dubai. Buy and sell new Audi e-tron 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi e-tron (all)
| Audi e-tron 2023 trims | Price* |
|---|---|
| e-tron 55 Quattro 2023 | 149,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Audi e-tron 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi e-tron 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 3 listings of Audi e-tron 2023 starting at an average price of 130,470. Each of our e-tron 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right e-tron 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi e-tron 2023 for you, across Dubai.
| Price | 130,470 - 149,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 402BHP |
| Torque | 664Nm |
| Battery size | 95kWh |
| Battery Range | 356km |
| Length | 4901mm |
| Width | 1935mm |
| Height | 1616mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 660L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.7sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 3 new Audi e-tron 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of new Audi e-tron 2023 in Dubai is 130,470.