-
$80,800New Audi S7 2022Audi S7 TFSI quattro 2.9L AUDI S7 SPORTBACK TDI 2022 | Export price 327000 | Best Export price
Explore a wide selection of verified new Audi S7 2022 for sale in Dubai. Buy and sell new Audi S7 2022 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi A7 (all)
| Audi S7 2022 trims | Price* |
|---|---|
| S7 TFSI quattro 2.9L 2022 | AED 295,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Audi S7 2022 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi S7 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi S7 2022 starting at an average price of 295,000 AED. Each of our S7 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right S7 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi S7 2022 for you, across Dubai.
| Price | AED 295,000 - AED 295,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 445 BHP - 630 BHP |
| Torque | 600 Nm - 850 Nm |
| Engine capacity | 2.9 L - 4 L |
| Mileage | 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 73 L |
| Cylinders | 6 & 8 Cylinders |
| Length | 4969 mm |
| Width | 1926 mm |
| Height | 1422 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 390 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.2 sec - 4.6 sec |
| Top Speed | 250 km/h - 306 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Audi S7 2022 available for sale in Dubai.
The starting price of new Audi S7 2022 in Dubai is AED 295,000.