Explore a wide selection of verified new Suzuki Jimny 2023 for sale in Dubai. Buy and sell new Suzuki Jimny 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Suzuki Jimny
Looking for the perfect new Suzuki Jimny 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Suzuki Jimny 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Suzuki Jimny 2023 starting at an average price of 74,000 AED. Each of our Jimny 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Jimny 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Suzuki Jimny 2023 for you, across Dubai.
| Price | AED 74,000 - AED 74,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 100 BHP - 101 BHP |
| Torque | 130 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 12 Km/L - 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 40 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 3645 mm - 3965 mm |
| Width | 1645 mm |
| Height | 1720 mm - 1725 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 85 L - 211 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec - 15.5 sec |
| Top Speed | 145 km/h - 180 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive & All Wheel Drive |